Czy warto kupować kosmetyki na AliExpress?

AliExpress często jest porównywane do Allegro, tylko znacznie tańszego. Jest to bardzo trafne, ponieważ w obu sklepach znajdziemy zarówno oficjalne profile dużych i znanych producentów, jak i nie do końca sprawdzonych i pewnych sprzedawców.

Kosmetyki na AliExpress mogą okazać się zarówno prawdziwymi perełkami godnymi ulubieńców, jak i robionymi w garażu tanimi podróbkami, które mogą nam zaszkodzić.

Na AliExpress są też prawdziwi producenci

Warto pamiętać, że na AliExpress nie znajdziemy tylko pośredników, ale także oficjalne sklepy producentów kosmetyków. Wiele z nich jest równie dobrej jakości, co kosmetyki kupowane w Polsce, a często nawet lepszej, a niewiele wyższą lub porównywalną cenę.

Każdy oficjalny sklep jest odpowiednio oznaczony, nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy też sprzedawców, którzy proponują nam samodzielnie wykonywane podróbki popularnych na AliExpress marek. Dlatego musimy bardzo uważać, wybierając sprzedawcę i ogłoszenie, z którego chcemy skorzystać, żeby nie naciąć się na oszusta.

Nie kupuje tego, co nie ma jeszcze recenzji

Najbezpieczniejszym wyjściem będzie ominięcie tych przedmiotów, które nie mają jeszcze ocen i opinii. To przeważnie nowe ogłoszenia, mogą nawet zawierać dobrej jakości produkty, ale lepiej nie ryzykować. Pozwólmy najpierw przetestować tę rzecz osobie z kraju sprzedawcy albo innej osobie, która lubi zajmować się nowościami.

Jeśli zależy nam w pierwszej jakości na kupieniu porządnych kosmetyków, które będą nadawały się do użycia, to lepiej skupić się na ogłoszeniach, które mają już większość pozytywnych recenzji, a osoby je wystawiające mówią, że wszystko przyszło w idealnym stanie i jest zgodne z opisem. Warto też poznać inne sklepy internetowe które ułatwiają zakupy swoim klientom.

Pamiętaj, że Azjatki mają inne upodobania

Podczas kupowania kosmetyków musisz pamiętać, że większość z tych wystawionych na AliExpress jest dostosowana do azjatyckiego odbiorcy. Dlatego produkty mogą być mniej napigmentowane albo zrobione w innej formule, niż te na europejskim rynku.

Zawsze w opisie aukcji możesz poszukać zdjęć modelek i tego, jak na nich wyglądają konkretne produkty. Lepiej nie kupować też podkładów czy korektorów, ponieważ jednak nasza cera różni się od cery naszych wschodnich sióstr, a więc i produkty będą inne i mogą dziwnie zachowywać się na naszej twarzy. Pamiętaj, że AliExpress to nie polski sklep wysyłkowy.